Detektor oxidu uhelnatého - Měřící zařízení - Model Kidde 10LLDCO TOP produkt z kategorie měřících zařízení oxidu uhelnatého s prvním elektrochemickým senzorem druhé generace, ...
Detektor oxidu uhelnatého - Měřící zařízení - Model Kidde 7DCONové hi-tech řešení z kategorie měřících zařízení oxidu uhelnatého prvním elektorochemickým senzorem druhé ...
Detektor oxidu uhelnatého a měřící zařízení Kidde 5DCO s LCD displejemDetektor CO Kidde 5DCO s vylepšeným senzorem nahrazuje oblíbený ...
Co je oxid uhelnatý a proč potřebujeme detektor CO.
Oxid uhelnatý (CO) je bezbarvý, bez zápachu, bez chuti a toxický plyn produkovaný jako vedlejší produkt spalování. Jakékoli zařízení, vozidlo nebo jiné zařízení spalující palivo může vytvářet nebezpečné úrovně oxidu uhelnatého v prostoru.
Mezi příklady zařízení na tvorbu CO běžně používaných v domácnosti patří:
Na trhu je dnes řada různých typů a značek detektorů CO. Nejsnadněji je lze charakterizovat podle toho, zda fungují na domácí elektrickou síť nebo baterii. Základem toho je ve většině případů typ senzoru CO použitého při provozu detektorů CO. Detektory CO, které používají proud v domácnosti, obvykle používají nějaký druh polovodičového senzoru, který se čistí a pravidelně kalibruje CO. Toto cyklování snímače je zdrojem jeho zvýšených požadavků na výkon. Detektory oxidu uhelnatého napájené bateriemi obvykle používají technologii pasivních senzorů, který reaguje na dlouhodobé vystavení tohoto jedovatého plynu oxidu uhelnatého.
Bez ohledu na typ použitého snímače by všechny detektory CO prodávané na českém trhu měly splňovat minimální charakteristiky citlivosti a alarmu. Tyto vlastnosti jsou definovány a jsou ověřovány laboratořemi a podléhají normám pro detektory oxidu uhelnatého ČSN 50291. Všechny zde nabízené detektory oxidu uhelného splňují tuto normu. Stejně je tomu u hlásičů požárů. Tato revize specifikovala další požadavky týkající se identifikace typu detektoru, citlivost alarmu již na nízkou úroveň výskytu jedovatého plynu CO a ztišení alarmu.
Za žádných okolností by se neměl kupovat detektor, který není na seznamu schválených hlásičů CO. Jako nejspolehlivější se jeví detektory s digitálním LCD displejem.
Pro vaši bezpečnost doporučujeme instalovat detektor CO na každém patře obytných prostor či domu. Minimálně by měl být hlásič CO na každém patře s ložnicí umístěn jeden hlásič oxidu uhelnatého s dalším detektorem v oblasti všech hlavních plynových spotřebičů, jako je karma, kotel nebo ohřívač vody.
Instalace v těchto oblastech zajišťuje rychlou detekci hlásiče CO potenciálně nefunkčních spotřebičů a schopnost slyšet poplach ze všech ložnic.
Detektory CO by obecně měly být umístěny vysoko (blízko stropu), aby bylo zajištěno co nejúčinnější použití. Detektory by také neměly být umístěny v bezprostřední blízkosti plynových spotřebičů nebo v blízkosti oblastí vaření nebo koupání. Informace o správném umístění detektoru v dané oblasti najdete v pokynech k instalaci od výrobce.
Poškození výměníku tepla s kotlem. Nefunkční kotel nebo ohřívač vody či karma. Ucpaný komín. Další nepředvídatelné události - vozidlo ponechané v provozu v garáži, zařízení na plynový pohon umístěné v blízkosti přívodu čerstvého vzduchu do domácnosti atd.
Top výrobci detektorů oxidu uhelnatého.